Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii

Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Scratch, Gra Backgammon Wyścig Piranii
Kliknij, aby powiększyć
94,99 zł
94,99 zł
/ szt. brutto

Gra backgammon w wersji dla dzieci. Wykaż się sprytem i dobrą taktyką. Tutaj nie możesz liczyc na szczęście;) Zawalcz o swoją pozycję, wystawiaj i zbijaj przeciwnika. Przygotuj się na niespodzianki od przeciwnika. Gra rozwijająca myślenie strategiczne. Ciekawa propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Trzymamy kciuki! Powodzenia!

Gra Pirania to nie tylko wspaniała zabawa dla najmłodszych dzieci, ale również świetny prezent na urodziny zapakowany w piękne, ręcznie wykonane pudełko.

W zestawie znajdują się:  plansza do gry, 30 pionków (15 czarnych, 15 białych) , 2 drewniane kostki do gry, instrukcja w języku polskim

Wiek: 7+

 

Przykładowy scenariusz gry:

Przygotowanie:

Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy. Każdy z graczy otrzymuje po 15 pionków w jednakowym kolorze. (Spójrz na rysunek instrukcji wew opakowania jak należy ustawić pionki przed rozpoczęciem gry – pole startowe). Każdy z graczy rzuca 1 kostką. Rozpoczyna gracz z największą liczbą wyrzuconych oczek. Przesuwa się o tyle pól, ile wyrzucono łącznie oczek przez dwóch graczy. W dalszej grze gracze rzucają 2 kostkami. Tylko pierwszy rzut jest jedną kostką , aby wytypować gracza , który rozpoczyna grę.

Rozgrywka:

Każdy z graczy próbuje dotrzeć do swojej planszy „domowej” (patrz rysunek instrukcji wewnątrz opakowania) swoimi pionkami. Przesuwasz się pionkami o tyle miejsc, ile wyrzuciłeś oczek na obu kostkach. Jeśli wyrzuciłeś oczek 2 i 5  możesz przesunąć jeden z pionków o 2 miejsca a drugi pionek o 5 miejsc. Możesz też przesunąć jeden pionek o 7 miejsc. Zawsze przesuwaj pionek tylko na pola „otwarte”. Pola „otwarte” to pola puste, bądź pola na których stoją wyłącznie Twoje pionki bądź tylko jeden pionek przeciwnika. Nie można postawić pionka na polu gdzie jest więcej niż jeden pionek przeciwnika. Gracz zawsze przesuwa swoje pionki o tyle oczek ile wyrzucił oczek na kostkach. Jeśli to niemożliwe to przesuwa pionek o wyrzucone oczka wyższej wartości, jeśli to niemożliwe to próbuje o liczbę oczek z drugiej kostki. Jeśli dalej to niemozliwe to gracz traci swoją kolejkę.

  • Dublet:  Jeśli na obu kostkach gracz wyrzucił taką samą liczbę oczek wówczas ruchy są podwajane. Gdy gracz wyrzucił po 5 oczek na każdej z kostek oznacza to że może wykonać 4x 5 ruchów z 1,2,3,4 pionkami
  • Blot: jest to pionek, który zajmuje ten sam punkt oraz może zostać trafiony. Można go trafic gdy pionek przeciwnika znajdzie się w tym samym polu. Pionek jest tymczasowo usuwany z planszy. Gracz musi ponownie go wprowadzić do gry aby móc poruszac się pozostałymi pionkami. Wykonuje to wstawiając go z pozycji wyjściowej/startowej (patrz rysunek instrukcji wewnątrz opakowania) do pola “otwartego” o tyle oczek ile wyrzucił na kostkach.  
  • Zdejmowanie pionków z planszy: ten ruch można rozpocząć wówczas gdy 15 pionków znajduje się na Twojej planszy “domowej”. Gracz może zdjąć pionek po rzucie kostką (nawet gdy liczba oczek jest wyższa) Jeśli gracz wyrzuca 6  a nie ma pionków 6 punktów do końca do może odrzucić pionek 5 punktów do końca. Jeżeli żeton zostanie trafiony, musi ponownie wejść do gry.

Zwycięzca gry:

Gracz, który jako pierwszy zdejmie swoje 15 pionków z planszy wygrywa

Producent
Czas wysyłki
24 godziny
Kod EAN

732204003029

5414561822004
Kod produktu
6182200
Wymiar opakowania
30 x 22 x 7 cm
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel