Top 7 polecanych zabawek magnetycznych

2022-09-15
Top 7 polecanych zabawek magnetycznych

Ogromną popularnością cieszą się zabawki magnetyczne. Mogą to być np. labirynty oraz latające dyski, którymi można bawić się samemu lub w grupie. Szczególnie zespołowe zabawy i gry dydaktyczne, takie jak łamigłówki, rebusy i krzyżówki pomagają rozwinąć wiele procesów poznawczych. Zabawa z kolegami uczy dziecko jak się komunikować, współpracować, dyskutować, wyciągać wnioski i argumentować swoje działania. Z kolei dostarczenie dzieciom akcesoriów do zabaw ruchowych pomoże zadbać o aktywność fizyczną.

Zestawienie najlepszych zabawek magnetycznych ostatnich lat

Wybierz atrakcyjną zabawkę magnetyczną spośród naszych propozycji. Dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym najbardziej podobają się:

  1. magnetyczne układanki ze zwierzątkami, robotami — na malucha czekają karty z zadaniami, w których trzeba dopasować do siebie kształty i kolory.
  2. labirynty EduLogic — z łamigłówkami edukacyjnymi o wyjątkowo przyjemnej szacie graficznej poradzą sobie już 4-latki. Kilkanaście wyzwań do wyboru o zróżnicowanym stopniu trudności brzmi intrygująco, prawda?
  3. puzzle z magnesem — bajecznie kolorowe, idealnie dopasowane do małych rączek, tradycyjne lub w formie rozkładanej książki można zabrać ze sobą niemal wszędzie.
  4. tarcze (paletki) z dyskiem do rzucania — zabawa polega na złapaniu lecącego silikonowego dysku na tarczę z magnesem.
  5. rzutki z lotkami lub dyskami — bezpieczne i wygodne, dzięki dwustronnej płóciennej tarczy można bawić się na 2 sposoby.
  6. cyferki i literki z kartonu do układania na tablicy magnetycznej — idealne do nauki przez zabawę.
  7. klocki magnetyczne — z tworzywa sztucznego oraz drewna, których największym atutem jest łatwość łączenia i rozłączania elementów.
pixel