Jakie zabawki pobudzają kreatywność u dzieci?

2022-07-15
Jakie zabawki pobudzają kreatywność u dzieci?

Nie każde dziecko potrafi znaleźć dla siebie satysfakcjonujące go zajęcie. Wiele dzieci ma trudności z utrzymaniem uwagi na dłużej i szybko nudzi się każdą zabawką. Z pomocą przychodzą zabawki, które pobudzają kreatywność. Co ważne, zajmą na dłużej zarówno aktywne, jak i spokojniejsze dzieci. Zabawki tego rodzaju pomagają spożytkować energię twórczą, pozwalają wyrazić siebie i odkryć w sobie duszę małego artysty.

Wyobraź sobie tylko! Kolorowe pompony, brokat, cekiny, farby i flamastry, szablony, frędzelki, koraliki, taśma klejąca, a do tego obrazkowa instrukcja, która wręcz zachęca do zabawy! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wspólnie z dzieckiem wykonał lampkę nocną, bransoletkę, poduszkę lub trójwymiarowego robaczka. Wszystkie potrzebne materiały znajdziesz w zestawie. Wspólne dążenie do jasno określonego celu to doskonale spędzony czas, który korzystnie wpłynie na Waszą relację.

Dlaczego kreatywna zabawa jest tak istotna?

Zabawa jest jedną z aktywności, które człowiek podejmuje od dzieciństwa, przez dorosłość, po starość. Zabawę uważa się za ważny element rozwoju dzieci, bez którego trudno o prawidłowy przebieg dojrzewania dziecka. Szczególnie wiek przedszkolny jest okresem w życiu człowieka, kiedy zabawa wypełnia znaczną część czasu dziecka, dlatego też okres od 3 do 6 roku życia dziecka jest nazywany wiekiem zabawy. Warto zatem już kilkuletnim maluchom podsuwać pomysły, materiały i gotowe zabawki kreatywne dla dzieci, aby mogły bawić się i rozwijać.

Sama zabawa również podlega zmianom wraz z rozwojem młodego człowieka, który ją inicjuje i w niej uczestniczy. Wraz z nabywaniem kolejnych umiejętności i wiadomości spontaniczna zabawa dziecka przeradza się w coraz bardziej zaawansowane i złożone formy. Doniosłe znaczenie zabawy w życiu dzieci doceniali liczni pedagodzy, podkreślając, że zabawa stanowi doskonałe i podstawowe narzędzie pomagające w nabywaniu wiedzy i umiejętności przez dzieci oraz w przygotowaniu ich do nauki w szkole.

pixel