Jaką zabawkę kupić dziecku na prezent pod choinkę?

2022-11-25
Jaką zabawkę kupić dziecku na prezent pod choinkę?

Szukanie prezentu pod choinkę dobrze jest zacząć nieco wcześniej, co pozwoli porównać oferty sklepów i przemyśleć zakup. W przypadku zabawek dla dzieci sprawa jest o tyle trudniejsza, że powinny być one dopasowane do wieku dzieci, ale też zainteresować i sprawić radość. Jeśli zastanawiasz się, jaką zabawkę kupić dziecku pod choinkę weź pod uwagę:

  • wiek dziecka,
  • zainteresowania,
  • rodzaj zabaw, jakie chętnie wybiera: ruchowe, tematyczne, dydaktyczne, konstrukcyjne, zespołowe.

Dobrym pomysłem może być uzupełnienie zestawu już posiadanych zabawek o pasujące elementy nowy zestaw klocków czy dodatek do gry planszowej. Można również podarować dziecku coś zupełnie odmiennego, co zachęci je do zdobywania nowych doświadczeń. Być może nowa zabawka okaże się strzałem w dziesiątkę i dołączy do tych ulubionych!

Czym bawić się zimą?

Zima nie sprzyja zabawie na zewnątrz, dlatego najlepiej, aby pod choinką znalazła się zabawka, którą można bawić się w domu. Dla dzieci, które lubią łamigłówki, proponujemy piramidy i układanki. Kolorowe karty z zadaniami o różnej tematyce zapewniają rozrywkę, a przy tym rozwijają spostrzegawczość i sprawność manualną. Równie trafionym prezentem będzie zestaw artystyczny dla dzieci. Odpowiedni już dla maluszków powyżej 3. roku życia pozwoli budować, ozdabiać i tworzyć samodzielnie lub we współpracy z innymi. Praca zespołowa uczy kompetencji społecznych i umiejętności współdziałania. Co więcej, nakierowanie rodzica na potrzeby dzieci, okazywany podczas zabaw szacunek i serdeczność jest wyrazem tak potrzebnych akceptacji i zainteresowania. Zabawki pod choinkę, w które można się bawić wspólnie, to dobry wybór. Zapakowane w piękne, trwałe walizki lub pudełka doskonale sprawdzą się jako świąteczny prezent!

pixel